Telefonunuzdaki “Hayalet” internet paketinizi bitiriyor!
İki sene ortaya çıkan Adroid virüsü Ghost Push varlığını sürdürmeye devam ediyor. Ghost Push virüsünün telefonunuza fazlasıyla ciddi zararlar verebilecek seviyede ve virüs hala aktif!

Telefonunuzdaki “Hayalet” internet paketinizi bitiriyor!
+ -

Kötü amaçlı reklamlar ve yazılımlarla Android telefonlara sızan Ghost Push virüsü yayılmaya devam ediyor. Mevcut Android telefonların %57’sinin bu virüsü barındırmaya devam ettiği iddiası durumun ne kadar ciddi olduğunu ortaya koyuyor. Android’in 6.0 versiyonundan daha sonra çıkan versiyonlarda çalışmayan virüs, daha eski versiyonların yüklü olduğu akıllı telefonları kullananlar için hala büyük bir tehdit oluşturuyor.

GHOST PUSH NERELERDEN BULAŞIYOR?

Theregister’ın haberine göre, Ghot Push adlı virüs telefonunuza birçok yoldan bulaşabilecek türden. Üçüncü parti uygulama marketleri, güvenilir olmayan APK dosyaları hatta Google Play üzerindeki belirsiz uygulamaların içersine bile yerleşebilen virüsün dünyada 116 ülkeyi etkilediği biliniyor.

İNTERNET PAKETİNİZİN ÇABUK BİTME SEBEBİ O VİRÜS OLABİLİR

Android kullanıcılarının başına büyük dertler açabilecek olan Ghost Push virüsü kullanıcılara üç şekilde zarar verebiliyor. Bunlardan ilki telefonunuzda izin verilmeyen reklamların gözükmesine sebep oluyor. Bu reklamlar arka planda bile oynatılabiliyor. Diğer bir etkisi ise telefonunuzu kısmen de olsa uzaktan kontrol edilebilir bir hale sokuyor. Arka planda sizin yüklemek istemediğiniz uygulamalar, siz fark etmeden yükleniyor. İstenmeyen bu işlemlerle arka planda internet paketinizin çabucak bitmesine sebep olabilecek olan virüsü temizlemek için Google Play üzerindeki güvenilir antivirüs programları en basit çözüm yöntemi olarak gözüküyor.
Bu haber 985 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI